دانلود نرم افزار حسابداری رایگان

دانلود نرم افزارهای رایگان حسابداری ایرانی و خارجی، نرم افزارهای حسابداری قفل شکسته و برنامه حسابداری بدون قفل موجود در اینترنت، صرفه جویی یا دام تبلیغاتی. استفاده از نرم افزار های مجانی تصمیم درستی است ؟ نرم افزار رایگان حسابداری و دانلود نرم افزار رایگان حسابداری جزو اولین کلید واژه هایی است که جستجو می شود. اما آیا نرم افزار رایگان حسابداری گزینه مناسبی است ؟

انواع نرم افزار رایگان حسابداری موجود در فضای مجازی:

1-      نرم افزارهای مالی که توسط تولید کننده  رایگان توزیع می شود

2-      نرم افزار قفل شکسته

3-      نرم افزار مالی خارجی

نرم افزارهای حسابداری و اداری رایگان: تصور اکثر مردم این است که نرم افزار های مالی یکبار تولید می شوند و چند هزار بار فروخته می شوند. ولی در حقیقت تولید نرم افزار حسابداری دارای هزینه های سربار بسیار زیادی است. به دلیل نیاز به نگهداری و به روز رسانی نرم افزار به هیچ عنوان تولید کننده ای نمی تواند نرم افزار مالی رایگان ارائه کند. ولی از آنجا که فرهنگ خرید نرم افزار در ایران وجود ندارد و از طرف دیگر فروش نرم افزار بعد از کار معدن دومین شغل سخت دنیا است!! برخی شرکت ها از عنوان رایگان برای جلب مخاطب و یا به اصطلاح دام تبلیغاتی استفاده می کنند.

افرادی که سابقه استفاده از نرم افزارهای حسابداری را دارند درک میکنند که استفاده از یک برنامه های حسابداری بدون نیاز به شرکت تولید کننده تقریبا غیر ممکن است و شرکتهایی که اظهار میکنند نرم افزار رایگان ارائه می کنند هزینه های مورد نظر خود را در یکی از مراحل زیر بالاخره از مشتری اخذ می کنند:

-          بستن حسابها (که معمولا در پایان سال مالی است)

-          بروز مشکلات کاربری (که در برخی موارد به صورت عمدی از سوی تولید کنندگان ایجاد می شود)

-          نیاز کاربران به استفاده از بخشهای دیگر نرم افزار

-          گزارش گیری از سیستم: معمولا کاربران هنگام ورود اطلاعات به سیستم مشکلی مشاهده نمیکنند ولی زمانی که نیاز به خروجی از سیستم پیدا میکنند کلیه مشکلات مقابلشان صف میکشد.

-          تغییر استانداردهای حسابداری و یا بروز الزامات جدید قانونی: هنگامی که تغییراتی در موارد قانونی و استانداردهای مورد استفاده رخ می دهد، نرم افزارهای حسابداری رایگان چهره جدیدی را نمایش میدهند.

نرم افزار حسابداری قفل شکسته: اولین قدم در تولید نرم افزار در ایران تامین امنیت نرم افزار و تشکیل ستاد مبارزه با قفل شکستن در شرکت است . تولید کنندگان نرم افزار قبل از اینکه برنامه نویسی یادبگیرند، قفل گذاشتن روی نرم افزار را می آموزند. ایجاد موانع ، مین ، سیم خاردار و ... برای مواردی که قفل سیستم شکسته شده و به صورت غیر قانونی روی یک سیستم نصب شده است جزو وظایف روزمره یک برنامه نویس است . شما با کمی جستجو می توانید نرم افزارهای قفل شکسته را در اینترنت پیدا کنید ولی مطمئن باشید که این ظاهر امر است و از هر صد خط کد برنامه یک خط برای ایجاد مزاحمت برای قفل شکنندگان است.

در ضمن مشکلات نصب، آموزش و رفع خطاهای کاربری و ... مواردی است که در صورت استفاده از نرم افزار قفل شکسته فکرش را هم نکنید.

استفاده از نرم افزارهای مالی و اداری خارجی:

-          عدم پشتیبانی از زبان پارسی : بیشتر نرم افزارهای خارجی منو به زبان پارسی ندارند که با توجه به تخصصی بودن زبان حسابداری استفاده از این برنامه ها تقریبا غیر ممکن میشود. برخی از نرم افزارهای خارجی مانند Microsoft CRM در داخل کشور توسط شرکتهای متعددی ترجمه شده  که البته دیگر جزو نرم افزارهای رایگان به شمار نمیروند.

-          تفاوت جهت نوشتن: سیستم حسابداری ایران با برخی از کشور ها از لحاظ سمت نوشتن بدهکار و  بستانکار تفاوت می کند که این موضوع مشکلات زیادی برای کاربران بوجود میاورد.

-          تفاوت فرآیندهای ایرانی و خارجی: برخی سیستم ها از جمله سیستم حقوق و دستمزد و سیستم خزانه داری و چک در ایران ویژگیهای خاصی دارد که در کشورهای دیگر وجود ندارد . این حجم از پیچیدگی و جزئیات به دلیل اینکه در خارج از ایران کاربردی ندارد حتی در نرم افزارهای چند میلیاردی نیز پیدا نمی شود .

-          پشتیبانی و رفع اشکال : شرکت های ارائه کننده نرم افزارهای حسابداری و مالی و اداری خارجی به دلیل عدم آشنایی با زبان پارسی و عدم وجود قانون کپی رایت در ایران به هیچ عنوان پشتیبانی از کاربران پارسی زبان انجام نمیدهند.

 

-          مشکلات نصب : به دلیل نیاز به نصب دیتا بیس یا پایگاه داده برای نرم افزار های حسابداری معمولا نصب اینگونه نرم افزار ها موفقیت آمیز نیست  و نبود آموزش و پشتیبانی مناسب نیز این موضوع را دشوارتر می کند.

تاریخ: دوشنبه، 4 مرداد ماه 1395 - ساعت 12:34

این صفحه را به اشتراک بگذارید