فیلتر سریع

در سیستم های یکپارچه مالی بیتا و در فرم های فرآیند ها، امکانی ایجاد شده است تا از طریق آن کاربران بتوانند در فرم های نمایش هر فرآیند، با سرعت بالایی، محدودیت های مورد نظر را اعمال نمایند. در کلیه فرآیند ها و در لیست نمایش، یک پانل با عنوان "فیلتر سریع" در قسمت سمت راست فرم اضافه شده است. این پانل شامل دو دسته باکس فیلتر می باشد :

-         آیتم های عمومی شامل :

o        تاریخ سند (امروز، از دیروز، هفته گذشته، ماه گذشته، 3 ماه گذشته، 6 ماه گذشته و 9 ماه گذشته) با کلیک کردن بر روی هر یک از آیتم های این گزینه فرآیندها با توجه به تاریخشان محدود به بازه انتخاب شده می گردند. به طور مثال اگر گزینه "هفته گذشته" را در لیست فاکتور های فروش انتخاب نماییم، فاکتور هایی که تاریخ فاکتور آنها از هفته گذشته تا امروز است نمایش داده می شوند.

o        تاریخ ایجاد (امروز، از دیروز، هفته گذشته، ماه گذشته، 3 ماه گذشته، 6 ماه گذشته و 9 ماه گذشته) مثل گزینه قبلی عمل می کند با این تفاوت که مبنای محدود کردن اطلاعات، تاریخ ایجاد فرآیند می باشد نه تاریخ فرآیند. در مثال قبلی با زدن گزینه "هفته گذشته" در بخش تاریخ ایجاد، فاکتور هایی نمایش داده می شود که کاربر آنها را طی یک هفته گذشته در سیستم ثبت کرده است.

o        وضعیت ارسال سند (ارسال سند نشده و ارسال سند شده)

-         آیتم های اختصاصی هر فرآیند :

در این بخش در هر فرآیند، فیلد های تاثیر گذاری که در لیست حداقل دو بار و حداکثر 15 بار تکرار شده باشد، به عنوان یک آیتم مستقل با قابلیت چند انتخابی نمایش داده می شوند. به طور مثال در فاکتور فروش، واسط فروش می تواند یکی از گزینه های فیلتر سریع باشد.

همچنین پس از اعمال فیلتر می توان فیلتر هر یک از باکس ها را با زدن دکمه ضربدر در جلوی همان باکس حذف نمود و یا با زدن دکمه ضربدر بالای پانل کلیه فیلتر های اعمال شده را حذف کرد.

ذکر این نکته ضروری است که باکس های فیلتر در زمان ورود به فرم ساخته می شود و با توجه به حفظ سرعت با هر بار ثبت اطلاعات در آن فرم تغییر نکرده و در صورت نیاز باید از طریق دکمه بروزرسانی فیلتر ها اقدام نمود.

در صورت تمایل جهت مخفی کردن پانل فیلتر می توان با کلیک بر روی نوار سمت چپ این پانل، بخش فیلتر سریع را بسته و با کلیک مجدد بر روی آن دوباره از این ابزار استفاده نمود.

تاریخ: چهار شنبه، 28 بهمن ماه 1394 - ساعت 17:44

این صفحه را به اشتراک بگذارید