دوشنبه، 1 مهر ماه 1398

آخرین اخبار فناوری

با قلم هوشمندی که ابعاد تقریبی اشیاء را اندازه می گیرد آشنا شوید

برخلاف تمامی پیشرفت های فنی در تمام این سال ها، اندازه گیری اشیا در خانه همچنان با خط کش های قدیمی مدرسه و یا مترهای پارچه ای انجام می شود که به دلیل وجود خمیدگی ها و ناهمواری ها دقیق عمل نمی کنند. اما شرکت Instrumments در این زمینه به روش بهتری فکر کرده است.

افزایش سرعت وای فای تا دو برابر با ورود WiGig

اتحادیه وای فای ضمن این خبر، اعلام کرده که گوشی های هوشمند، لپ تاپ ها، روتر ها و دیگر دستگاه ها سال آینده با بهره مندی از این استاندارد به یک سرعت فوق سریع از فناوری وای فای دست پیدا خواهند کرد و بسیاری از مشکلات در این زمینه به دست فراموشی سپرده خواهد شد.

لامپی که دی اکسید کربن هوا را می بلعد

شیمیدانان فرانسوی برای اولینبار با تلفیق تکنولوژی و طبیعت موفق به ساخت لامپ جاذب دیاکسیدکربن موجود در هوا شدند.

گجتی که برای نابینایان محیط را توصیف میکند

محققان موفق به طراحی و ساخت یک دستگاه پوشیدنی جدید برای بیماران نابینا و کمبینا شدند که محیط اطراف کاربر را برای کمک به وی در جهت اجتناب از موانع توصیف میکند.

اتومبیلتان را با موبایل روشن کنید

شرکت خودروسازی تویوتا محصول جذابی ابداع کرده که می تواند جایگزین کلید خودروها شود.

با تگهای خرید میتوانید هر آنچه در تصاویر اینستاگرام میبینید را بخرید

اینستاگرام شبکه اجتماعی محبوبی که نیازی به معرفی ندارد در حال تست قابلیت جدید تگهای فروش است که به کاربران امکان میدهد محصولات مورد علاقه خود را تا حدودی به صورت مستقیم از این اپلیکیشن خریداری کنند. با تک شات همراه باشید.

ضد خواب هوشمند برای رانندگان بیابان و خیابان

ضد خواب هوشمند 5 دقیقه قبل از اینکه خوابتان ببرد و حادثهای ناگوار برای خود، سرنشینان و سایرین به وجود بیاورید، آگاهتان میکند.

شبکههای عصبی گوگل میتوانند ارتباط درونی خود را رمزگذاری کنند!

تکنولوژی به حدی سریع پیشرفت میکند که نمیتوان به طور دقیق گفت که آینده چه شکلی خواهد بود، اما شاید یک چیز را با اطمینان بتوان گفت و آن این است که آینده تکنولوژی با هوش مصنوعی درآمیخته است. از آنجایی که هیچ هوش مصنوعی بدون یاد گرفتن و تکامل یافتن، هوشمند نیست، پس محققان به یادگیری عمیق روی آوردهاند. یادگیری عمیق نوعی پیشرفته از هوش مصنوعی است که سعی میکند همانند مغز انسان عمل کند. یکی از مهمترین

از این پس گیمهای ویندوز ۱۰ را میتوانید آفلاین هم بازی کنید.

از این پسمیتوانید گیمهایی که میتوانستید به صورت آنلاین بر روی ویندوز 10 بازی کنید را آفلاین نیز انجام دهید.

ابداع فناوری هوش مصنوعی با توان رمزگذاری اطلاعات

گروه Google Brain در شرکت گوگل میگویند دستیابی به این فناوری بخشی از برنامه های این شرکت برای ساخت ماشینها و ابزاری است که از هوش مصنوعی لازم برای حفاظت از پیامهای رد و بدل شده و جلوگیری از سرقت و جاسوسی از آنها برخوردار باشند.