دوشنبه، 29 شهریور ماه 1400

آموزش تماشا و ارسال لایو استوری در اینستاگرام

چند روز پیش بود که قابلیت لایو استوری به طور رسمی در اختیار تمام کاربران اینستاگرام در سراسر جهان قرار گرفت و بعد از اتمام فاز آزمایشی، حالا همه‌ی کاربران از جمله کاربران ایرانی می‌توانند از این قابلیت جذاب برای پخش زنده ویدیویی (Instagram Live videoo) در این شبکه‌ی اجتماعی محبوب استفاده کنند.

به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم که در یک مطلب جامع، نحوه‌ی استفاده از این قابلیت جدید و چگونگی پخش زنده‌ی ویدیویی در اینستاگرام را برای شما عزیزان گجت نیوزی شرح دهیم. ابتدا به شرح کامل قابلیت لایو استوری خواهیم پرداخت و بعد از آموزش نحوه‌ی ضبط و پخش ویدیو، به سراغ نکات و پیشنهاداتی می‌رویم که باعث استفاده‌ی بهتر از پتانسیل‌های این امکان جذاب خواهند شد. در انتها نیز سوالات رایج درباره‌ی استفاده از این حالت اینستاگرام را پاسخ خواهیم داد؛ پس در ادامه با آموزش کامل ارسال لایو استوری در اینستاگرام با ما همراه باشید.

آموزش پخش زنده‌ ویدیویی اینستاگرام -  Instagram Live video

تفاوت لایو استوری اینستاگرام با استوری های معمولی چیست؟

ابتدا بیایید تفاوت این قابلیت با استوری‌های اینستاگرام را بررسی کنیم و ببینیم که استفاده از لایو استوری چه جذابیتی می‌تواند داشته باشد. اگر از امکان ارسال استوری در اینستاگرام استفاده کرده باشید، احتمالا می‌دانید که این استوری‌ها به مدت ۲۴ ساعت برای دوستان و دنبال کنندگان شما قابل مشاهده هستند و بعد از آن، از روی سرورهای اینستاگرام برداشته می‌شوند.

اما تفاوت حالت لایو استوری هما‌ن‌طور که از نام آن مشخص است، این است که دوستان و کاربران دیگر تنها می‌توانند در زمان پخش ویدیو، آن را تماشا کنند و به محض این که فرد پخش‌کننده، ضبط ویدیو را پایان دهد، دیگران نیز از محیط تماشای ویدیو خارج خواهند شد. بنابراین بزرگترین تفاوت این حالت با استوری‌های معمولی این است که آنها به مدت ۲۴ ساعت پس از ارسال بر روی سرورها باقی می‌مانند، اما پخش زنده‌ ویدیویی اینستاگرام تنها در همان زمان پخش قابل مشاهده است؛ از آنجا که اینستاگرام توسط فیسبوک اداره می‌شود، احتمالا متوجه خواهید شد که این قابلیت جدید اینستاگرام شباهت زیادی به قابلیت لایو در فیسبوک دارد و الگوریتم‌های آنها تقریبا به یک شکل عمل می‌کنند.

 

پرستو کماسی

پرستو کماسی

  • بخش های مرتبط