جمعه، 15 مرداد ماه 1400

آیفون 5SE شایعه شده ممکن است با مدل 16 گیگابایتی آغاز شود

آقای مارک گورمن از خبرگذاری 9to5Mac با جزوئیات بیشتری از گوشی شایعه شده آیفون 5SE به دنبال گزارش اخیری که از وجود این گوشی و صفحه 4 اینچی آن حاکی بود برگشته است. همانطور که از قبل می دانیم، این گوشی قرار است تقریبا تمامی ویژگی های آیفون 6 را در بدنه ی آیفون 5 داشته باشد اما با این تفاوت که این دفعه لبه های گوشی قرار است منحنی باشد.

اما جزئیات جدید حاکی از آن است که اپل در حال کشیده شدن به پردازشگر های جدید تر یعنی A9 و M9 می باشد دیگر خبری از پردازشگر های قدیمی تر که در آیفون 6 استفاده شده بودند نیست. گورمن اعتقاد دارد این به خاطر آن است که اپل قصد دارد از پردازنده های جدید تری در گوشی پرچم دار بعدی خود استفاده کند و در کنار آن می خواهد 5SE نیز زیادی از قافله جا نماند. بنابراین ممکن است 5SE گوشی های بهتری نسبت به آیفون 6 و 6 پلاس شناخته شود.

این خبر خوب بود و حالا نوبت به خبر بد می رسد! خبر بد آن است که مدل ضعیف این گوشی با حافظه 16 گیگابایتی به فروش خواهد رسید و مدل های بالاتر از حافظه نسبتا بالای شروع می شوند (64 گیگابایت به جای 32) این قضیه بر خصیص بودن اپل در مورد حافظه مهر تاییدی می زند. البته باید دانست که 5SE قرار نیست یک گوشی پرچم دار باشد و قصد از ساخت آن، تولید یک گوشی با قیمت پایینتر می باشد، بنابراین اپل از سر و ته گوشی تا شده می زند تا قیمت آن را کاهش دهد. تنها امید آن است که اپل 7 نیز با این میزان فضا عرضه نشود.

انتظار می رود آیفون 5SE هم زمان با رنگ ها و قاب های جدید برای اپل واچ و آیپد ایر 3 (البته اگر زمانش فرا رسیده باشد) در ماه مارس رونمایی شود. اما گذشته از همه، همچنان معلوم نیست اپل قصد برگذاری مراسمی برای رونمایی از محصولات جدید خود داشته یا یک دفعه آن ها را به وب سایت خود اضافه خواهد کرد.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط