دوشنبه، 29 شهریور ماه 1400

از این پس فایرفاکس برای بارگزاری سریع تر صفحات وب کد های تبلیغات و ردیابی را حذف می کند

شرکت موزیلا جدیدا دو ویژگی بزرگ را به برنامه ی فایرفاکس اضافه کرده که یکی از آنها جلوگیری این برنامه از نمایش تبلیغات توسط سایت ها و دیگری مسدود کردن کد های ردیابی موجود در وبسایت ها می باشد.
طبق این تغییرات، از این پس برنامه فایرفاکس بدون اینکه نیازی به نصب افزونه ای باشد (پلاگین) قادر به حذف تبلیغات و کد های ردیابی مانند دکمه ی لایک فیسبوک که برای ردیابی فعالیت های کاربر استفاده می شود از وبسایت های مختلف بوده که تنها در حالت Private Browsing فعال می شود.

به لطف این تغییرات اعمال شده از این پس صفحات وب در نسخه جدید فایرفاکس نسبت به نسخه های قدیمی تر با سرعت بیشتری بارگزاری می شوند. نایب رئیس موزیلا آقای Nick Nguyen بیان کرد: "به احتمال زیاد با فعال کردن این گزینه متوجه سرعت بیشتر بارگزاری صفحات خواهید شد و فکر نمی کنیم شما کاربران با این مسئله مشکلی داشته باشید!" و از طرفی چون ممکن است حذف برخی کد از این قبیل کد ها باعث به هم ریختن رابط کاربری برخی سایت ها شود، گزینه ی غیر فعال کردن این قابلیت نیز وجود داشته و به هنگام وقوع مشکل در رابط کاربری می توان به راحتی آن را غیر فعال نمود.

خبر خوب دیگر آن است که این قابلیت منحصرا برای پلتفرم خاصی نبوده و به تمامی نسخه ی جدید تمامی پلتفرم های فایرفاکس یعنی ویندوز، لینوکس، مک، اندروید و ... تعلق گرفته است.

همه ی اینها یه طرف، کنترل پنل جدید هم یه طرف! از این پس فایرفاکس تمامی تنظیمات مرتبط با امنیت و حریم شخصی را در یک مکان در آدرس بار دارا خواهد بود. هنوز تمام نشده! طراحی جدیدی نیز به فایرفاکس Developer Edition تعلق گرفته که به بهبود کارکرد و سادگی آن کمک بسیاری کرده است.

در همین راستا این کمپانی در بلاگ خود نوشته: با تغییر ابزار موجود در Developer Edition کد نویسی را مشابه به ساخت فیلم سینمایی کرده ایم."

اگر نسخه ی جدید فایرفاکس را نصب کرده اید نظر خود را نسبت به این تغییرات و قابلیت های اضافه شده با ما به اشتراک بگذارید.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط