شنبه، 2 مرداد ماه 1400

از این پس فیسبوک از عادات وبگردی شما برای نمایش تبلیغات مرتبط استفاده خواهد کرد

فیسبوک، بزرگترین شبکه ی اجتماعی دنیا تنها برای ایجاد ارتباط بین مردم فعالیت نمی کند بلکه در زمینه ی ایجاد ارتباط بین شرکت های تبلیغاتی با افراد نیز فعالیت می کند! در حالی که فیسبوک اطلاعات زیادی از جمله مکان زندگی، سن، مکان و نوع شغل و علاقه مندی های کاربران خود را در اختیار دارد باز هم به دنبال اطلاعات بیشتر می گردد!
این وبسایت حال به دنبال جمع آوری عادت های وب گردی مردم است تا با استفاده از آنها تبلیغات مرتبط با علاقه مندی های مردم نشان دهد و به زودی این پروژه ی خود را شروع خواهد کرد.
به گفته ی این وبسایت، فیسبوک از این پس از دکمه های لایک، share و ابزار های دیگر که در میلیون ها سایت های ثالث وجود دارند برای جمع آوری این اطلاعات استفاده خواهد کرد.
معاون ارشد حقوق خصوصی این شرکت آقای Stephen Deadman در بلاگی اعلام کرد: "ما امیدواریم تبلیغاتی که مردم در سایت ما می بینند کارآمد و مرتبط با علاقه مندی های آنان باشد که با این پروژه این انجام این کار برای آنان آسان تر خواهد شد.
البته این اولین باری نیست که فیسبوک این کار را می کند! با رونمایی از کلیک های لایک برای سایت های ثالث در سال 2010، فیسبوک از این کد ها برای تشخیص علاقه مندی ها و عادات جستجوی آنها استفاده می کرده است که به دنبال آن، فیسبوک گزینه ای را در صفحه ی تنظیمات اضافه کرد که با فعال کردن آن این سایت از آن اطلاعات جمع آوری شده برای نمایش تبلیغات بهتر استفاده می کرد.
تمامی اطلاعاتی که فیسبوک از کاربران خود جمع آوری می کند در راستای نمایش تبلیغات بهتر بوده که در نتیجه کاربران تبلیغات مرتبط با علاقه مندی های خود خواهند دید و نه تنها فیسبوک بلکه گوگل نیز از روش خود برای جمع آوری اطلاعات کاربران خود استفاده می کند.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط