شنبه، 2 مرداد ماه 1400

ایجاد تغییرات در سرویس های OneDrive و Office 365 از سوی مایکروسافت

مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که تغییرات بزرگی را در سرویس OneDrive خود ایجاد کرده و از طرفی دیگر حافظه ی نامحدود کاربران Office 365 را خاتمه داده است.
حافظه ی رایگان نیز برای همگان از 15 گیگابایت به 5 گیگابایت کاهش یافته است. مایکروسافت علت این تغییرات را کاربرانی مطرح کرده که با تنها یک اکانت تا سقف 75 ترابایت حافظه را اشغال کرده بودند.
"از زمانی که ما پلن بی نهایت را به کاربران Office 365 ارائه دادیم عده ی کمی از آنها کل آرشیو فیلم و نسخه های پشتیبان کامپیوتر خود را روی این سرویس آپلود کردند که به 75 ترابایت یا به عبارتی 14 هزار برابر بیشتر از میانگین می رسد."
لیست کامل تغییرات از سوی مایکروسافت:
- دیگر پلن بی نهایت را به کاربران Home ، Personal و University سرویس Office 365 ارائه نخواهیم داد و این کاربران از حالا به بعد از پلن 1 ترابایتی OneDrive بهره خواهند برد.
- از اوایل سال 2016 پلن های 100 و 200 گیگابایتی حذف شده و پلن 50 گیگابایتی با قیمت 1.99$ به ازای هر ماه جایگزین آنها خواهد شد.
- حافظه ی رایگان OneDrive از 15 گیگابایت به 5 گیگابایت کاهش خواهد یافت و جایزه 15 گیگابایتی ذخیره عکس های دوربین گوشی به طور مستقیم در این سرویس ادامه نخواهد داشت. این تغییرات از اوایل سال 2016 اعمال خواهند شد.
این کمپانی همچنین به کاربرانی که میزان حافظه ای که اشغال کرده اند بیشتر از محدودیت های جدید می باشد هشدار داد:
- اگر کاربر سرویس Office 365 هستید و بیشتر از 1 ترابایت اطلاعات بر روی این سرویس دارید، درباره این تغییرات به شما اطلاع رسانی خواهد شد و تا 12 ماه بعد از ایجاد تغییرات به فایل های خود دسترسی خواهید داشت.
- اگر کاربر سرویس Office 365 هستید و احساس می کنید دیگر این سرویس جواب نیاز های شما را نمی دهد تا حد زیادی از پولتان به شما بر خواهد گشت. برای اطلاعات بیشتر به قسمت FAQ مراجعه کنید.
- اگر کاربر پلن رایگان سرویس OneDrive هستید بیشتر از 5 گیگابایت فایل دارید، تا 12 ماه پس از اعمال تغییرات قادر به دسترسی به فایل های خود خواهید بود. اما برای جلوگیری از حذف فایل ها پس از آنها می توانید پلن Personal سرویس Office 365 را خریداری کرده که در کنار آن 1 ترابایت فضای OneDrive به شما اختصاص داده می شود.
- کاربر های فعلی سرویس جداگانه ی OneDrive (مانند 100 و 200 گیگابایتی) شامل این تغییرات نمی شوند.
برای مطلع شدن از جزئیات بیشتر به اینجا مراجعه نمایید. نظر شما درباره این تغییرات چیست؟ آیا همچنان از آن استفاده خواهید کرد؟

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط