شنبه، 2 مرداد ماه 1400

برخی سایت ها سریع تر شارژ باتری لپ تاپتان را مصرف می کنند!

یکی از اولویت هایی که خریداران لپ تاپ در نظر می گیرند، عمر باتری آن می باشد. با این وجود که لپ تاپ طراحی شده تا حمل و نقل آن آسان و کار با آن در این حین آسان باشد، جلوگیری از خاموش شدن و ذخیره ی باتری آن کاری بس مشکل می باشد و این مشکل با نبودن پریز برق برای شارژ کردن آن در حالی که برنامه ای مشکوک و ناشناس در حال مصرف چشم گیر باتری می باشد، بیشتر می شود!
ممکن است مقدار روشنایی صفحه نمایش را کمتر کرده و یا برنامه های بیهوده را ببندید، اما اگر هیچکدام از این ها جوابگو نبود، می توان دلیل آن را به برخی از سایت ها نسبت داد! طبق آزمایشات برنامه نویسی فنلاندی به نام Santeri Paavolainen ، برخی از سایت های بزرگ بسیار سریع شارژ باتری لپ تاپ را مصرف می کنند. وی در تحقیقات خود از یک لپ تاپ MacBook Pro 2013 استفاده کرده و میزان روشنایی صفحه نمایش آن را 50% قرار داده است. وی از مرورگر گوگل کروم برای باز کردن سایت هایی مانند، فوربز، نیویورک تایمز، یوتوب، بی بی سی، گوگل، New Scientist و The Guardian بهره گرفته که در حین آن وی در حال ثبت مصرف باتری لپ تاپ بوده است.

نتایج تحقیقات وی بسیار جالب است، چرا که وی یافت سایت های کم مصرف که حدودا 10 وات از شارژ باتری استفاده می کنند شامل گوگل، فوربز و بی بی سی می شوند که کمتر از 1/4 شارژ باتری را مصرف کرده اند، در حالی که سایت های پر مصرفی مانند نیویورک تایمز حدود 50 وات انرژی مصرف می کردند.
نکته ی جالب دیگر تحقیقات Santeri Paavolainen این است که سایت های نمایش ویدیو مانند یوتوب و Vimeo که تصور می رود زود انرژی باتری را تمام کنند، حدودا 50% کمتر از سایت نیویورک تایمز انرژی باتری را مصرف می کنند!
وقتی برنامه ای باعث مصرف بیشتر قدرت لپ تاپ شود (در این مورد سایت نیویورک تایمز)، دمای داخل آن بیشتر شده و باعث به کار افتادن فن لپ تاپ با سرعت زیاد می شود که در نتیجه شارژ باتری بیشتر مصرف می شود.
خلاصه هر زمان که شارژ باتری لپ تاپتان کم بود از باز کردن سایت هایی که شارژ بیشتری مصرف می کنند خودداری کنید!

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط