جمعه، 15 مرداد ماه 1400

بنیان گذار Oculus از ضعف بزرگ واقعیت مجازی کامپیوتر می گوید

ماه ها قبل از آنکه عینک های "واقعیت مجازی" در اختیار همگان قرار بگیرند، بنیان گذار شرکت Oculus آقای پالمر لاکی یکی از موانع تکامل خود را به عنوان "کابل ها یکی از موانع اصلی صنعت واقعیت مجازی برای مدت طولانی ای خواهند بود" مطرح کرد و در توییتر خود نوشت "واقعیت مجازی گوشی های همراه خیلی قبل تر از آنکه واقعیت مجازی کامپیوتر بی سیم شود موفق خواهند شد."
منظور آقای لاکی از "واقعیت مجازی گوشی های همراه" عینک های Google Cardboard و Samsung Gear VR می باشد که هر دوی آنها با همکاری این دو شرکت با Oculus ساخته شده اند. این عینک ها وابسته به گوشی های منطبقی هستند که صفحه نمایش و قدرت پردازش را در اختیار عینک گذاشته اما این در حالیست که پرچم دار Oculus یعنی Rift دارای صفحه نمایشی ساخته شده در خود عینک بوده و قدرت پردازشش را با اتصال به کامپیوتری قدرتمند تامین می کند.
مزیت عینک های متوسل به گوشی همراه آن است که بی سیم می باشند اما عینک هایی مانند Oculus Rift و Playstation VR قادر به ارائه تجربه ی بهتری می باشند.
آقای لاکی گفت: "بسیار مهم است طراحی سخت افزار و نرم افزار با توجه به این محدودیت ها انجام گیرد. کاربر های حرفه ای نیازی به کسی برای نگه داری سیم ها نخواهند داشت. و این حرف را با توجه به گذراندن ساعت های زیاد به عنوان کسی که کابل ها را طوری نگه داشته تا فردی که عینک به سر گذاشته دچار مزاحمت نشود می زنم.
متاسفانه با هدست های کابلی، فردی که داخل محیط خیالی است ممکن است سریع بین سیم ها گیر کند، مخصوصا اگر در محیطی باشد که در آن نیاز به حرکت و چرخش باشد. Oculus همیشه واقعیت مجازی را یک تجربه ی نشسته معرفی کرده که یکی از دلایل آن نیز مشکلات ایجاد مزاحمت سیم ها می باشد.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت