شنبه، 2 مرداد ماه 1400

تعداد کاربران واتس اپ به یک میلیارد نفر رسید

برنامه WhatsApp امروز 2 سال پس از خریداری توسط فیسبوک به قیمت 19 میلیارد دلار، به رکورد جدید دست یافت. به گفته فیسبوک، کاربران این برنامه به یک میلیارد رسید. گرچه از چندی پیش Whatsapp به جمع برنامه های رایگان پیوست و دیگر سودی به فیسبوک نمی رساند، به نظر می رسد آقای مارک زاکربرگ برنامه های زیادی برایش داشته باشد.

WhatsApp درست قبل از خریداری شدن توسط فیسبوک تنها 450 میلیون کاربر داشت که البته با کمک فیسبوک حال رکورد یک میلیارد نفر را زد. طبق مدارک، قبل از خریداری، سود سالانه واتس اپ 10.8 میلیون دلار بود که اکثر آن از شارژ سالانه استفاده از این برنامه پس از یک سال استفاده رایگان از آن تامیین می شد.

به تازگی در بلاگ سایت واتس اپ نوشته شد: "در حین دستیابی به این موفقیت تیم ما در حال کار بر روی ارتقا سطح امنیت، کیفیت و سرعت و سادگی این برنامه می باشند."

البته فیسبوک برنامه هایی نیز برای کسب درآمد از واتس اپ دارد و در همین مورد نیز مدیر عامل این شرکت، مارک زاکربرگ اذعان داشت: "در مرحله بعد قصد داریم مردم بیشتری را در واتس اپ دخیل کنیم. تعداد محدودی از برنامه های ارتباطی بیش از یک میلیادر کاربر داشته و ما قصد داریم از این موفقیت بزرگ برای ایجاد ارتباط بین کل مردم دنیا استفاده کنیم."

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط