جمعه، 15 مرداد ماه 1400

تعویض دکمه favorites با لایک توسط توییتر

توییتر، یکی از بزرگترین شبکه های اجتماعی، تصمیم به برکناری دکمه ی مشهور favorite خود که کاربران از آن برای نشان دادن علاقه و حمایت خود نسبت به پستی استفاده می کنند گرفته است و در پی جایگزینی دکمه ی لایک با آن می باشد که دارای آیکن قلب قرمز می باشد.

البته همچنان مکان دکمه تغییر نکرده و تنها اسم و آیکن آن تغییر کرده است. مدیر تولید تییتر، آقای Akarshan Kumar در بلاگی گفت: "ما می خواهیم استفاده از توییتر را راحت تر کنیم در حالی که آیکن ستاره (دکمه ی favorite) کمی گیج کننده می باشد، مخصوصا برای تازه وارد ها". وی افزود: "این امکان وجود دارد شما از خیلی پست ها خوشتان بیاید اما این دلیل بر آن نیست که جز علاقه مندی هایتان نیز باشد."

این تغییر نه تنها در توییتر بلکه قرار است در سرویس دوم این شرکت یعنی Vine هم اتفاق بیفتد. سال 2006 بود که توییتر از این دکمه ی favorites رونمایی کرد و در اصل گزینه ای بود تا مردم پست هایی که خوششان می آمد را بوکمارک کنند. اما از طرفی بنیان گذار دکمه ی لایک، فیسبوک می باشد، بنابراین هنوز معلوم نیست توییتر چگونه می خواهد از این دکمه برای جلب توجه کاربران خود استفاده کند. البته شایان ذکر است تست های اولیه حاکی از آن است کاربرانی که این دکمه در اکانتشان فعال است بیشتر از کسانی که دارای دکمه ی قدیمی favorite می باشند از آن استفاده کرده اند و این ممکن است بخاطر نقش مهم دکمه ی لایک در شبکه های اجتماعی امروزی مانند فیسبوک، تامبلر و اینستاگرام باشد.

در مقایسه با توییتر، فیسبوک نیز در حال کار کردن برای بهبود بخشیدن به دکمه ی لایک خود می باشد. همانطور که این شبکه ی اجتماعی چند هفته پیش رونمایی کرد، فیسبوک در پی حذف گزینه ی لایک از مطالب غم انگیز و ناراحت کننده می باشد. البته توییتر هم بی کار ننشسته و این شرکت نیز در پی اعمال این تغییر می باشد.

چرا که لایک کردن مطلبی که غم انگیز می باشد به معنای علاقه ی ما به این مطلب ناراحت کننده بوده و غیر منطقی می باشد و باید دید توییتر چگونه این تغییر را اعمال خواهد کرد، اما فعلا از دکمه ی لایک جدید آن لذت ببرید!

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت