یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

توییتر به دنبال ایجاد تغییر در تایم لاین خود می باشد

از زمانی که توییتر شروع به کار نمود، توییت ها بر اساس تازگی به نمایش در می آمدند و به همین خاطر توییتر یکی از پیچیده ترین شبکه های اجتماعی موجود شناخته شده می باشد اما به تازگی توییتر آماده تغییر طرز قرار گرفتن توییت ها شده است و به گفته خبرگزاری BuzzFeed News این اتفاق به زودی رخ خواهد داد. از همین هفته توییتر به تغییر تایم لاین خود پرداخته و از این پس توییت ها با الگریتم خاصی، به طوری که بر اساس شهرت و با توجه به زمان ایجادشان نمایش داده خواهند شد.

اواخر سال پیش توییتر این حالت را برروی برخی از کاربران خود تست کرد که البته به دل خیلی از طرفداران توییتر ننشست! اما جای تعجبی ندارد چرا که خیلی ها از مدت ها پیش انتظار این تغییر را داشتند. در سال 2014 رئیس امور مالی توییتر گفته بود طبقه بندی نمایش توییت ها بر اساس تازگی آنها بهترین روش نبوده و یکی از کارکنان نیز به تازگی در رابطه با آزمایش های سال پیش گفت: "ما در حال جستجو برای بهتر نمایش دادن محتوی توییتر می باشیم."

مدیر عامل این شرکت آقای جک دورسی برای بهتر ساختن فضای توییتر برای افراد تازه وارد معین شده و چون اکثر این افراد به احتمال زیاد از فیسبوک نیز استفاده می کنند، به دیدن پست ها بدون طبقه بندی خاصی عادت کرده و با وضعیت فعلی توییتر خو نخواهند گرفت. اگر توییتر بتواند تغییری ایجاد نماید، که هنوز معلوم نیست چگونه این کار را خواهد کرد، می تواند برای کاربران خود بسیار کارآمد تر واقع شود. البته به گفته مدیر محتوای NBC News این تایم لاین جدید به احتمال زیاد به عنوان گزینه جدیدی ارائه خواهد شد، بنابراین کاربران می توانند تایم لاین مورد علاقه خود را انتخاب نمایند.

البته این تنها تحول توییتر نبوده و مدیرعامل این شرکت اخیرا کار های زیادی انجام داده است. به عنوان مثال می توان به راه اندازی Twitter Moments ، نمایش ویدیو های پریسکوپ اشاره نمود. ناگفته نماند به احتمال زیاد محدودیت 140 کاراکتری توییت ها را نیز حذف خواهد کرد. البته توییتر از تایید تحول تایم لاین خودداری کرده و گرچه دورسی در توییتر خود نوشت: "ما هیچوقت قصد ایجاد تغییر در تایم لاین در هفته آینده را نداشته ایم" اشاراتی به تغییرات بزرگ در راه داشت.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط