جمعه، 15 مرداد ماه 1400

حال جستجوی گوگل آنقدر پیشرفته شده تا پاسخ سوال های پیچیده را دهد

یکی از بزرگترین دلایلی که مردم استفاده از موتور جستجوگر گوگل را نسبت به دیگر سایت های مرتبط ترجیه می دهند آن است که این سایت بسیار هوشمندانه طراحی شده و به خوبی از پس سوالات و پرسش های مختلف و دشوار بر می آید.

سال 2008 بود که گوگل از سیستم فهم و پاسخ به پرسش های متداول رونمایی کرد و در سال 2012 این کمپانی از پنجره Knowledge Graph که یک پایگاه دانش برای گردآوری مطلاب موردنظر از منابع مختلف می باشد رونمایی کرد. با همه ی اینها متاسفانه تا به حال گوگل تنها قادر به پاسخ به سوالات ابتدایی مانند"باراک اوباما چند سال دارد؟" و "فیسبوک چیست؟" بود که در پیشفرتی چشم گیر گوگل در حال باهوش سازی موتور جستجو خود می باشد تا قادر به پاسخ به سوالات دشوار تر نیز باشد.

برای توضیح بیشتر، گوگل در بلاگ خود نوشته که از این پس این موتور جستجو گر سوالات سخت را خرد کرده تا معنای هر بخش از سوال را به طور مجزا متوجه شود. برای مثال اگر بپرسید "قد بلند ترین بازیکنان Mavericks چه کسانی هستند؟" و یا "بزرگترین شهر های تگزاس کدام اند؟" به طور خودکار افراد یا شهر های مورد نظر زیر ستون های "بلندترین" و "بزرگترین" رده بندی خواهند شد.

البته این سیستم هنوز در حال گسترش و تکمیل می باشد بنابراین بدیهیست گاهی اوقات در آن اشتباهاتی رخ خواهد داد، اما با وجود آن، همچنان گوگل از سایت های جستجو گر دیگر بهتر عمل می کند. از طرفی دیگر چون این تغییرات از سوی سرور رخ می دهد بنابراین تنها کاری که کافیست انجام دهید آن است که پرسش هاتونو رو سر گوگل خراب کنید!

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط