جمعه، 15 مرداد ماه 1400

خداحافظی با Photoshop Touch و سلامی با Project Rigel

به تازگی کمپانی ادابی اعلام کرد از 28 می امسال دیگر از برنامه Photoshop Touch پشتیبانی نکرده و آپدیتی برای آن منتشر نخواهد کرد. بدین معنا که در زمان مشخص شده این برنامه از گوگل پلی، آیتونز و فروشگاه های دیگر حذف شده و دیگر قابل خریداری نمی باشد اما کاربرانی که از قبل آن را خریداری کرده اند همجنان قادر به استفاده از آن خواهند بود.
ادابی Photoshop Touch را در اواخر سال 2011 افتتاح کرد که در واقع نسخه ی لمسی همان فتوشاپ کامپیوتر می باشد که برای گوشی ها و تبلت های اندرویدی و آی او اسی ساخته شد.


نسخه های تبلتی فتوشاپ تاچ 9.99$ قیمت دارد این در حالیست که نسخه مخصوص موبایل آن 4.99$ هزینه خواهد داشت.
همانطور که احتمالا تا به حال حدس زده اید، کنار گذاشتن این برنامه توسط ادابی بدان معنا نیست که دیگر گوشی ها از نعمت چنان برنامه ای محروم خواهند ماند! بلکه ادابی به فکر جایگزینی بهتر به نام Project Rigel است!


Project Rigel همراه با بسیاری از ویژگی های بیشتر و قابلیت های ارتقا یافته برای هردو پلتفرم یعنی iOS و اندروید منتشر خواهد شد.
در ویدیویی تبلیغاتی نشان داده شده این برنامه به طرز باورنکردنی ای عکسی 50 مگابایتی که توسط یک دوربین عکاسی Canon EOS 5DS گرفته شده را ویرایش می کند در حالی که فتوشاپ تاچ تنها قادر به ویرایش عکس ها تا سقف 12 مگابایت می باشد.
علاوه بر تمامی این ویژگی ها، Project Riegel دارای قابلیت دسترسی به فایل های Adobe's Creative Cloud نیز می باشد. این بدان معناست که کاربران قادر خواهند بود تا پروژه ای را در کامپیوتر خود آغاز کرده و از گوشی یا تبلت خود برای ادامه و تکمیل آن استفاده کنند.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت