جمعه، 15 مرداد ماه 1400

دکمه Home آیفون7 شما خراب شده است؟

دکمه Home جدید اپل برای آی‌فون7 با تمام آی‌فون‌ها متفاوت است. این دکمه دیگر مثل سابق فشاری نیست و مانند نکسوس 6 پی با لمس کار می‌کند. این روش بسیار جذاب است اما فقط تا زمانی که درست کار می‌کند.

با اینکه هنوز مدت زیادی از معرفی آی‌فون 7 نمی‌گذرد اما چند مورد پیش آمده که دکمه home در آی‌فون 7 از کار افتاده است. یکی از این موارد گوور ایوانه است که می‌گوید زمانی که آی‌فون 7 خود را به شارژ وصل کرده، گوشی بلافاصله خاموش شده و پس از روشن شدن مجدد پیغام داده است که دکمه home باید تعمیر شود و دیگر قابل استفاده نیست. برای اینکه هنوز بتوانید با موبایل خود کار کنید، اپل در این شرایط یک دکمه home نرم‌افزاری در اختیار شما می‌گذارد. دایره سفید رنگی که در تصویر زیر می‌بینید همان کار دکمه home را انجام می‌دهد.

از آنجایی که شایعات فراوانی مطرح است که آی‌فون بعدی اثر انگشت را مستقیم از صفحه نمایش دریافت کند، خیلی از طرفداران اپل هم معتقد هستند این دکمه به همین دلیل دیگر فشاری نیست تا کاربران عادت کنند اثر انگشت خود را محکم فشار ندهند تا زمانی که حسگر اثر انگشت به صفحه نمایش منتقل شد، به آن فشار زیادی وارد نشود. شاید خریدن آی‌فون 7 مشکلاتی را برای شما ایجاد کند اما برای اپل تجربه خوبی خواهد بود تا شاید بعد از مدت‌ها آی‌فون 8 یک محصول انقلابی و خلاقانه باشد.

Content Manager

Content Manager

  • بخش های مرتبط