یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

دیگر سرویس iTunes Radio رایگان نیست

دیگر خبری از گوش دادن رایگان به iTunes Radio نیست! این سرویس که از سال 2013 راه اندازی شد تا به حال رایگان و بدون تبلیغات بوده که برای گوش دادن به ژانر های مختلف ارائه می شد. اما همانطور که اوایل ماه گذشته اعلام شد، اپل از این جمعه رادیوی آی تونز را پولی کرد. البته به نظر می رسد تعدادی استثنا نیز وجود داشته باشد، چرا که همچنان پخش زنده  Beats 1 و کانال های خبرگذاری BBC، NPR و ESPN رایگان می باشند اما تمامی کانال های دیگر غیر قابل دسترسی می باشند مگر هر فرد 9.99 دلار به صورت ماهانه بپردازد، البته خانواده ها می توانند با مبلغ 14.99 دلار با 6 اکانت مختلف از این سرویس استفاده کنند.

برای دهه گذشته اپل در فروش موزیک در دنیای دیجیتال موفق واقع شده، اما امروزه پخش موزیک از طریق سرویس هایی مانند پاندورا و Spotify بسیار مشهور شده و اپل هم برای عقب نماندن از قافله در ماه جوئن سال گذشته سرویس اپل موزیک خود را راه اندازی نمود که در حال حاظر حدود 10 میلیون کاربر داشته که مبلغی را پرداخته اند، البته شایان ذکر است کاربران پولی Spotify به حدود 20 میلیون می رسد و اپل برای رسیدن به رقیب خود راه درازی در پیش رو دارد.

اپل موزیک دارای پلی لیست های ساخته شده توسط متخصصان صنعت موزیک و ویژگی Connect می باشد، این ویژگی در خصوص ایجاد ارتباط بین موسیقی دان ها و مردم می باشد. این سرویس به دلیل داشت محتوای خوب مورد توجه همگان بوده اما به خاطر باگ های متعدد، طراحی نامناسب و ناهمخوانی با محتوای فعلی iTunes انتقاد می شود. در کنار آن، سرویس رادیوی آی تونز بسیار محدود تر بوده که دارای کانال های از پیش ساخته و قابلیت ایجاد کانال های جدید با توجه به ژانر و خواننده های مختلف می باشد. به غیر از تبلیغات صوتی، طرح رایگان این سرویس اجازه پرش محدودی از موزیک ها را می دهد اما در طرح ویژه آن که پولی بوده، می توان بدون درگیری با تبلیغات از گوش دادن به هر آهنگی که خوشتان نمی آید صرف نظر کنید.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط