جمعه، 15 مرداد ماه 1400

ساخت نسخه ای از iOS 9 برای گوشی های قدیمی تر توسط اپل

اگر نگران آن هستید که گوشی آیفون 4S یا آیپد مینی شما قادر به تحمل iOS 9 نخواهد بود دیگر نگران نباشید! چرا که طی گزارشی که به تازگی منتشر شده اپل نسخه بعدی این سیستم عامل محبوب خود را برای گوشی ها و تبلت های بازنشته اش نیز منتشر خواهد کرد!
اما نکته جالب آن است که از قرار معلوم این کمپانی در عوض ساخت یک نسخه واحد از  iOS 9 و حذف برخی از ویژگی های آن برای گوشی های قدیمی تر، هسته ی آن را طراحی کرده که از آن برای توسعه بر روی آیفون ها و آیپد هایی که از چیپست A5 بهره می برند استفاده خواهد شد. ویژگی هایی که با نسخه هسته ای iOS 9 سازگاری دارند تمامی بر گوشی های قدیمی اضافه خواهند شد. به لطف این قضیه آیفون های قدیمی نیز از لطف iOS 9 بی بهره نخواهند ماند.
یکی دیگر از ویژگی های جدید iOS 9 سیستم تشخیص ترافیک برای Apple Maps می باشد. در کنار آن نیز گزارش شده فونتی که آی او اس در حال حاضر از آن بهره می برد، به نام Helvetica Neue به فونت San Francisco که قبلا شاهد حضور آن بر روی Apple Watch نیز بودیم تغییر پیدا خواهد کرد. فونت فعلی آی او اس برای اولین بار در سال 2013 بر روی iOS 7 استفاده شد.
در آخر نیز طبق گفته ها اپل در حال آزمایش ویژگی دیگری به نام Trusted Wi-Fi می باشد که اواخر امسال یا سال بعد راه اندازی خواهد شد. این ویژگی به دستگاه هایی که از آی او اس یا مکینتاش استفاده می کنند این قابلیت را می دهد تا بدون نیاز به اقدامی امنیتی به مودم وایرلس مجازی دسترسی پیدا کنند و برای اتصال به مودم وایرلسی که مورد اعتماد نیست از کانکشن رمز گذاری شده ی پیچیده تری استفاده خواهد کرد. تحقیقات فعلی اپل در رابطه با اجرای این پروژه در حال انجام است تا اطمینان حاصل شود برنامه های مختلف با این ویژگی تداخلی نداشته باشند.
باید دید اپل چه تدارکی را برای پیشنمایش iOS 9 در مراسم WWDC که از 8 ژوئن آغاز خواهد شد دیده است. به احتمال زیاد نسخه 9 این سیستم عامل در ماه سپتامبر همراه با مدل بعدی آیفون عرضه خواهد شد.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط