شنبه، 2 مرداد ماه 1400

سامسونگ از نام تجاری 'صفحه نمایش همیشه روشن' برای Galaxy S7 استفاده می کند

ماه پیش اولین باری که از صفحه نمایش همیشه روشن Galaxy S7 شنیدیم، زمانی بود که Evan Blass مشخصاتی از این گوشی را فاش کرد. اما حال سامسونگ از علامت تجاری 'صفحه نمایش همیشه روشن' استفاده کرده که به احتمال زیاد برای Galaxy S7 بوده و در 21 فوریه در مراسم MWC 2016 رونمایی خواهد شد. در پی این علامت تجاری، سامسونگ از صفحه نمایش AMOLED این گوشی برای نمایش اطلاعات آب و هوا، ناتیفیکیشن، تقویم و S Health استفاده خواهد کرد که طبق گزارشات ساعتی حدودا یک درصد از باتری را استفاده خواهد کرد. البته هنوز معلوم نیست برای این امر، کل صفحه نمایش روشن خواهد بود یا تنها بخشی از آن.

باری توضیح مکانسیت، باید گفت صفحه نمایش هایی که از جنس AMOLED می باشند، قابلیت روشن بودن بخشی و خاموش بودن بخشی دیگر از صفحه نمایش را داشته اما این در صورتیست که LCD ها از این روش استفاده بهینه از باتری پشتیبانی نکرده و حتی برای نمایش رنگ سیاه نیز پیکسل ها روشن می باشند.

ناگفته نماند این ایده و حتی اسم آن جدید نبوده و YotaPhone سال های آزگار از این اسم برای صفحه نمایش دوم گوشی خود استفاده می کرد. اما به نظر می رسد سامسونگ چیز دیگری نیز مد نظر داشته که در این صورت باید تا مراسم MWC صبر کرد و دید این کمپانی چه تدارکاتی دیده است.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط