شنبه، 2 مرداد ماه 1400

سامسونگ به دنبال استفاده از اسکنر امنیتی عروقیه در ساعت های هوشمند خود می باشد

سامسونگ به تازگی امتیاز نامه ای برای تکنولوژی اسکن رگ برای ساعت های هوشمند خود ثبت کرده که به عنوان راهی ساده برای تعیین امنیت بیومتری، مشابه اثر انگشت اما بدون نیاز به ایجاد تماسی فیزیکی می باشد. هنوز سامسونگ حتی اسکنر چشم را نیز مورد استفاده قرار نداده و با این حال به دنبال چیزی باحال تر برای جلب توجه کاربران برای نسل آینده اقدامات امنیتی بیومتری می باشد.

امتیاز نامه سامسونگ، حاکی از طراحی ساعت به گونه ایست که با استفاده از لیزری که به پشت دست تابانده می شود و دوربینی که در کنار ساعت نصب شده، به آنالیز ساختار رگ های دست می پردازد. این تکنولوژی که به اسکنر عروقی معروف است، هم اکنون در FBI و CIA برای تایید هویت مجرم استفاده و به عنوان راهی امن تر از اثر انگشت شناخته شده است.

اسکنر عروق نه تنها اطلاعات بیشتری نسبت به اثر انگشت ارائه می دهد، بلکه نیازی به تماس فیزیکی نداشته و عوامل پوستی تاثیری در اختلال کارکرد اسکنر ندارد، چرا که عوامل زیادی مانند خیس بودن و یا زخم بودن انگشت باعث اختلال در گرفتن اثر انگشت می شنود. البته مشکلی که در استفاده این تکنولوژی به وجود خواهد آمد، اجبار به ساخت دو نوع ساعت، یکی برای راست دست ها و دیگری برای چپ دست ها می باشد، در غیر این صورت باید لیزر و دوربین در دو طرف ساعت قرار گیرد. البته برعکس کردن صفحه نمایش می تواند تنها بخشی از مشکلات را برطرف کند، زیرا در این حالت نیز دکمه ها برعکس شده و در طرفی دیگر قرار می گیرند.

نظر شما در رابطه با اسکنر عروق چیست؟ آیا می تواند بهتر از اسکنر های اثر انگشت و عنبیه عمل کند یا خیر؟

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط