شنبه، 2 مرداد ماه 1400

سامسونگ به دنبال فرصتی برای واقعیت مجازی خارج از دنیای گوشی ها می باشد

سال 2016 سال بزرگی برای دنیای واقعیت مجازی می باشد. چرا که در این سال بسیاری از کمپانی های بزرگ این صنعت یعنی Oculus ، سونی و HTC اولین هدست عمومی خود را عرضه می کنند. سامسونگ نیز از طرفی کسب و کار خود را در این صنعت با هدست Gear Vr که مختص گوشی های خود است شروع کرد، اما حال این کمپانی به دنبال فرصتی برای دخالت بیشتر در این صنعت می باشد.

روز گذشته در نشستی بین رئسای این شرکت، بحث مفصلی در موضوع واقعیت مجازی صورت گرفت. در همین راستا، رئیس بخش گوشی سامسونگ، Koo Yun-mo صحبتی در مورد افزایش خدمات واقعیت مجازی این شرکت و محدود نکردن آن تنها به گوشی های خود داشت.

وی گفت: "در ابتدا هدف از ایجاد کسب و کار در واقعیت مجازی ایجاد رقابت بیشتر در صنعت گوشی سازی بود، اما اگر فرصتش فراهم شود، باید خدمات مرتبط با آن را افزایش داده و در زمینه های دیگر نیز، به غیر از گوشی رقابت ایجاد نماییم."

البته این اولین باری نیست که سامسونگ به فکر گسترش کسب و کار خود در واقعیت مجازی افتاده باشد، زیرا چندی پیش نیز نایب رئیس سامسونگ Lee Jae-yong گفت این کمپانی باید علاوه بر تولید دستگاه، به تولید محتوا نیز بپردازد. سامسونگ چندی پیش از برنامه های خود برای افتتاح استودیویی مختص فیلم های VR در نیویورک رونمایی کرد و از طرفی دیگر گفته شده در حال ساخت دوربینی 360 درجه مختص واقعیت مجازی می باشد.

همانطور که می دانید یکی از نقاط قوت سامسونگ بخش گوشی سازی آن بوده که به نظر می رسد این شرکت برای درجا نزدن به فکر پیشرفت خود در صنعت واقعیت مجازی نیز می باشد. ظاهرا اطلاعات بیشتر مرتبط با برنامه های این کمپانی  برای این صنعت در مراسم MWC امسال افشا خواهد شد.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط