دوشنبه، 29 شهریور ماه 1400

سامسونگ گوشی های گلکسی A5 و گلکسی A3 خود را رسماً به عنوان باریک ترین گوشی های ساخته شده تاکنون معرفی کرد

شرکت سامسونگ هنگام اعلام درآمدهای ناامیدکننده ی خود در سه ماهه سوم سال مالی 2014، قول داد گوشی های بهتری را عرضه کند، و اینجور که پیداست این شرکت وقت را تلف نکرده، زیرا خبر از ارائه ی دو گوشی گلکسی A5 و گلکسی A3 داده است؛ دو گوشی متالیکی که آنها را «باریک ترین گوشی های هوشمند سامسونگ تا به امروز» می خواند. 

این دو گوشی هر دو طبق رسم این شرکت کره ای دارای بدنه ی پلاستیکی هستند. ضخامت آنها به ترتیب 6.7 میلی متر و 6.9 میلی متر برای گلکسی A5 و گلکسی A3 است و هر دو دارای دوربین جلوی 5 مگاپیکسلی هستند. گلکسی A5 کمی تخصصی تر بوده و دارای صفحه نمایش 5 اینچی، حافظه ی 2GB، پردازشگر 4 هسته ای 1.2GHz و دوربین پشتی 15 مگاپیکسلی است. 

گلکسی A3 دارای صفحه نمایش کوچکتر 4.5 اینچی، پردازشگر مشابه، حافظه 1GB و دوربین 8 مگاپیکسلی است. هر دو گوشی با اندروید کیت کت (4.4) کار میکنند و شامل پشتیبانی 4GB شبکه و امکان اضافه کردن کارت حافظه میکرو-SD هستند. 

از آنجایی که گوشی های آیفون اپل شرکت سامسونگ را در صدر بازار گوشی های هوشمند تحت فشار قرار داده اند - آغاز عرضه ی آیفون 6 در کره به دنبال انبوهی از پیش سفارش ها برای این گوشی در بازار خانگی سامسونگ - درآمد سامسونگ کاهش پیدا کرده، اما به نظر میرسد تمرکز این گوشی های گلکسی جدید بطور گسترده تری بر بازارِ چین و بازار رده ی متوسط باشد. 

این شرکت کره ای عنوان می کند که گلکسی A3 و گلکسی A5 در ماه نوامبر در «بازارهای منتخب از جمله چین» عرضه خواهند شد. سامسونگ بویژه ذکر کرده که چین از این لحاظ جذابیت دارد که گوشی های مارک سیائومی (Xiaomi) ساخت این کشور بر فروش گوشی های سامسونگ (و سایر سازندگان تلفن همراه) در کشور چین تأثیر گذاشته اند - این گوشی ها با قیمتهای 300 و 150 دلار به فروش می رسند و باعث ارتقاء سطح این شرکت چینی تا جایگاه سوم رده بندی گوشی های هوشمند شده اند. لنوو تصمیم دارد سیائومی مدلی مشابه سیائومی را فقط برای بازار چین بسازد و از سال آینده آن را عرضه کند، اما به نظر میرسد سامسونگ تصمیم دارد با تعیین هزینه ای مناسب تر برای این گوشی های جدید به نوعی آنها را به پاداشی بی نظیر تبدیل کند - گرچه قیمت گلکسی A3 و گلکسی A5 هنوز اعلام نشده است.