جمعه، 15 مرداد ماه 1400

عکس سلفی جایگزین رمز عبور میشود

تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند همواره سعی دارند امنیت محصولات خود را بالا ببرند و به همین خاطر از انواع مختلف رمز عبور استفاده می‌کنند.

طی چند سال اخیر فناوری‌های مختلف از جمله اعداد، اشکال ایجاد شده حاصل از به هم چسباندن ۹ نقطه، حسگر اثر انگشت و حتی عنبیه چشم برای باز کردن قفل گوشی هوشمند مورد استفاده قرار گرفتند و این بار قرار است عکس سلفی هم به قابلیت‌های امنیتی گوشی اضافه شود.

شرکت MasterCard از بزرگترین تولیدکنندگان کارت‌های اعتباری در جهان اپلیکیشنی را با نام Identity Check Mobile روانه بازار کرده است که امنیت گوشی را تامین می‌کند. کاربر با این اپلیکیشن می‌تواند از کارت اعتباری خود به صورت آنلاین استفاده کند و برای آنکه امنیت لازم در فرآیند مذکور برقرار شود، هویت آنها از طریق دوربین گوشی هوشمند شناسایی می‌شود.

زمانی که اپلیکیشن فعال می‌شود از کاربر می‌خواهد چشمک بزند تا عکس‌های مشابه از دیگر افراد جایگزین آن نشود. عکس‌هایی که از او گرفته می‌شود روی سرور MasterCard ذخیره می‌شود تا به دقت رمزگذاری شود. سپس این عکس برای همیشه پاک می‌شود.

از دفعه آتی که کاربر اپلیکیشن را باز می‌کند، سیستم امنیتی MasterCard به صورت خودکار از او عکس سلفی می‌گیرد و با سیستم رمزگذاری شده قبلی مطابقت می‌دهد تا در نهایت از هویت کاربر مطلع شود.

Content Manager

Content Manager

  • بخش های مرتبط