یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

فیسبوک به زودی دکمه "واکنش ها" را اضافه خواهد کرد

مدت زیادیست که کاربران فیسبوک منتظر دکمه ی Dislike می باشند و امروز خبری خوب برای این کاربران داریم! همانطور که این کمپانی به خبرگزاری Bloomberg Businessweek اعلام کرده، دکمه ی جدید فیسبوک که سال پیش از آن رونمایی کرد تا چند هفته ی دیگر به این سایت اضافه خواهد شد. این دکمه واکنش های love ، haha ، wow ، sad و Angry را در بر خواهد داشت که با نگه داشتن دکمه لایک قابل استفاده می باشند. به گفته کمپانی این واکنش ها ابتدا در اختیار کاربران آمریکا و سپس در اختیار بقیه قرار خواهد گرفت. همینطور ابتدا این واکنش ها قابل مشاهده نبوده و برای استفاده باید دکمه لایک را نگه داشت. آنطور که ذکر شده ابتدا قرار بود 6 واکنش وجود داشته باشد که یکی از آنها "yay" بود اما به دلیل مفهوم نبودن واضح این واکنش فیسبوک آن را حذف کرد.

در واقع دکمه واکنش های فیسبوک نسخه ی دیگری از دکمه dislike می باشد، چرا که همانطور که این کمپانی در سپتامبر 2015 اعلام کرد، اضافه کردن دکمه دیسلایک به کاربران این اجازه را می دهد تا برای بی احترامی و حقیر کردن دیگر کاربران از آن استفاده کنند که صد البته فیسبوک خواستار چنین چیزی نیست. بنابراین در عوض دکمه ی واکنش ها اضافه گردید تا به کاربران گزینه های بیشتری برای ابراز احساسات خود دهد.

مدیر عامل این شرکت آقای مارک زاکربرگ، در طی افتتاحیه این دکمه گفت: "ما به دنبال تبدیل فیسبوک به انجمن نیستیم که مردم به پست های یک دیگر رای مثبت یا منفی دهند."

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط