شنبه، 2 مرداد ماه 1400

فیسبوک در پی ممنوع کردن فروش اصلحه در شبکه های اجتماعی خود

فیسبوک در پی غیرقانونی کردن مبادلات سلاح گرم در وبسایت خود و اینستاگرام می باشد. این کمپانی در روز جمعه برنامه خود در رابطه با جلوگیری از مبادلات سلاح گرم در شبکه های اجتماعی خود را اعلام کرد و برای این کار نیز قصد داشته تا این مورد را نیز در ضوابط استفاده از وبسایت های خود که در آنها غیر قانونی بودن مبادلات مواد مخدر، دارو های غیر قانونی و ماریجووانا قبلا ذکر شده اضافه کند که در حال حاضر فروش سلاح های گرم توسط افراد دارای مجوز فروش غیر قانونی نمی باشد.

البته این اقدام در پی سخنرانی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، باراک اوباما در رابطه با هوشمند کردن تفنگ ها (که با استفاده از سنسور های اثر انگشت تنها توسط صاحب خود کار می کنند) می باشد. هرچند ایشان با تاکید این مسئله را بیان کردند، شرکت های اسلحه سازی در این باره اقدام کندی داشته اند و تنها یکی از این شرکت ها در مراسم CES از محصولات جدید خود با این تکنولوژی رونمایی کرد.

رئیس سیاست محصول فیسبوک، مونیکا بیکرت در بیانیه ای گفت: "در طی دو سال گذشته مردمان زیادی برای خرید و فروش محصولات به یکدیگر از فیسبوک استفاده کرده اند. بنابراین ما در حال گسترش، آزمایش و راه اندازی محصولات جدیدی هستیم تا کیفیت تجربه مردم از آن را افزایش هستیم و البته در کنار آن ضوابط خود را نیز در مورد استفاده از آن گسترش خواهیم داد."

ناگفته نماند این اولین دفعه نیست که فیسبوک (که صاحب اینستاگرام نیز می باشد) در مبارزه با فروش اصلحه اقدام می کند. در سال 2014، این کمپانی اعلام کرد که پست هایی که قوانین فروش اصلحه را زیر پا می گذارند را پیگیری خواهد کرد. در همان زمان بیکرت اعلام کرد: "ما به افراد اجازه فروش محصولات مرتبط با خلاف و یا محصولاتی که افراد دیگر را از راه به در می کند را نمی دهیم."

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط