جمعه، 15 مرداد ماه 1400

قابلیت انتقال دیتا و APK به حافظه جانبی در اندروید M

برای مدتی بسیار طولانی کاربران آندروید خواستار قابلیت انتقال اطلاعات (دیتا) و فایل های APK برنامه های خود بر روی حافظه ی جانبی (SD Card) خود بوده اند. گرچه گوگل برای رفع این نیاز کاربران کمی دیر اقدام کرده اما بلاخره نسخه بعدی اندروید که M نام دارد شامل این ویژگی خواهد بود.
این قابلیت که Adoptable Storage Devices نام دارد در کنفرانس Google I/O که دیروز برگزار شد معرفی نشده اما در لیست ویژگی های نسخه "پیش نمایش اندروید M برای برنامه نویسان" قرار دارد.
ویژگی Adoptable Storage Devices به کاربران این قابلیت را می دهد تا نه تنها دیتای برنامه بلکه APK آن ها را نیز به حافظه های خارجی انتقال دهند، اما این تنها در شرایطیست که سازندگان برنامه ها اجازه چنین کاری را بدهند!
گرچه گوگل قابلیت انتقال دیتا به حافظه های جانبی را در نسخه های قبلی اندروید طراحی نکرده بود، برخی کمپانی ها این ویژگی را به نسخه اندروید خود (OEM) اضافه کرده بودند. این در حالیست که با منتشر شدن اندروید M دیگر نیازی به این کار نبوده و خود این سیستم عامل به درستی از حافظه های جانبی پشتیبانی خواهد کرد.
طبق مستندات رسمی، حافظه هایی که بر روی آنها اطلاعات و APK های برنامه ها انتقال یافته به طوری رمز گزاری و فرمت خواهند شد تا همانند حافظه های داخلی رفتار کرده و شناخته شوند و به دلیل آن که حافظه های جانبی توسط خود گوشی رمز گزاری می شوند، گوشی های دیگر قابل استفاده از آن اطلاعات نخواهند بود.
سوالی که برای اغلب افراد به وجود می آید آن است که اگر فرد حافظه جانبی مذکور را خارج نماید، چه اتفاقی می افتد؟ در جواب باید گفت در این صورت آن برنامه دیگر اجرا و قابل استفاده نخواهد بود تا زمانی که مجددا بر روی حافظه داخلی یا خارجی ای که توسط دستگاه رمز گزاری شده است نصب گردد.
ویژگی شگفت آور دیگری که اندروید M از آن پشتیبانی خواهد کرد استفاده از قابلیت مذکور برای USB OTG می باشد. طبق این ویژگی کابران قادر به انتقال اطلاعات و APK برنامه های خود به فلش مموری و سپس انتقال آن به تلویزیون و کنسول های بازی اندرویدی دیگر می باشند که به نظر می رسد بسیار کاربردی باشد.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط