جمعه، 15 مرداد ماه 1400

مایکروسافت با SQLServer 2016 اوراکل را به چالش می کشد.

شرکت مایکروسافت اعلام کرد SQL Server 2016  از اول ژوئن 2016 بصورت کامل در دسترس خواهد بود. در این ورژن یک راه حل ارتباطی میان مدیریت داده ها و آنالیز کسب و کار با ماموریت "هوش بحرانی" ارائه شده است. 

مطابق با این اعلام هوشمندی کسب و کار موبایل ، آنالیز پیشرفته در پایگاه داده ، قابلیت بهینه سازی کلیه وظایف سنگین در حافظه و یک تجربه جدید از ارتباط فعالیت محلی با فعالیت ابری (Cloud) بصورت تخصصی در این نسخه ارائه شده است. همچنین امکانات ارائه شده به پلتفورم اجایل (Agile) نیز بسیار نزدیک است.

مایکروسافت سه ورژن Enterprise , Standard و Express را در این نسخه ارائه خواهد نمود. بنا به نظر کارشناسان این نسخه از SQL Server  یک نسخه هیبریدی قوی است که همزمان بصورت محلی و ابری قابل استفاده است. 

با ارائه این نسخه مایکروسافت نه فقط به انگیزش میان کاربران خود پرداخته بلکه با افزایش امکانات و کارایی پیشنهادی چالشی هم به کاربران اوراکل ارائه نموده است: استفاده رایگان در ماهم مارس جهت تغییر نرم افزار. البته کسانی که بخواهند از این پیشنهاد تغییر استفاده کنند باید به عضویت برنامه تضمین نرم افزار مایکروسافت در آیند. 

تغییر دیگر در این نسخه نحوه قیمت گذاری است. در این نسخه قیمت گذاری بر اساس هر هسته خواهد بود برخلاف نسخ قبلی که بر اساس پردازنده بوده و باعث می شد کاربران از پردازنده با هسته های بیشتر استفاده کنند و در نتیجه راندمان پایینتری داشته باشند. 

طه الله وردی

طه الله وردی

  • بخش های مرتبط