یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

مدیاتک مشکل امنیتی برخی گوشی هایی که از چیپست های این شرکت استفاده می کنند را تایید کرد

به تازگی شرکت MediaTek تایید کرده تعدادی از گوشی های اندروید که از چیپست های این شرکت بهره می برند به دلیل مشکلات نرم افزاری در معرض خطر می باشند. به گفته این کمپانی این مشکل تنها دامن گیر گوشی هایی است که از اندروید 4.4 (Kitkat) استفاده می کنند. این مشکل که به فردی متخصص اجازه دسترسی به روت گوشی فرد مورد حمله قرار گرفته شده را می دهد اولین بار ماه گذشته توسط محقق امنیتی آقای جاستین کیس مطرح شد. وی گفت: "فردی که به روت گوشی دسترسی پیدا کند می تواند به اطلاعاتی دست پیدا کند که از هر فرد و برنامه دیگری مخفی می باشد، آنها حتی می توانند باعث خراب شدن گوشی و یا قادر به جاسوسی آن می باشند."

مدیا تک در توضیح گفت این مشکل از غیر فعال نکردن ویژگی debug قبل از تحویل گوشی توسط کمپانی های سازنده گوشی نشأت می گیرد. یکی از کارکنان این شرکت در خصوص این مسئله گفت: "این مشکل توسط تیم امنیتی مدیا تک بررسی شده و از آن مطلع می باشیم. اکثرا این مشکل در گوشی هایی که بر روی اندروید 4.4 اجرا می شوند پیدا شده که به دلیل فعال کردن ویژگی debug برای تست کارکرد ویژگی ارتباطات گوشی ها در چین فعال شده بود. البته پس از تست کارخانه ها باید ویژگی debug را قبل از تحویل گوشی به مشتری غیر فعال کنند که هرچند با تحقیق در این باره متوجه شدیم برخی از این کارخانه ها آن را غیر فعال نکرده اند."

متاسفانه مدیا تک جزئیات بیشتری را ذکر نکرده و تنها گفته این مشکل دامن گیر برخی گوشی های تعدادی از کمپانی ها می باشد که البته به آنها تذکر هم داده شده است.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط