شنبه، 2 مرداد ماه 1400

مرورگر سامسونگ از اینک از پلاگین های حذف تبلیغات پشتیبانی می کند

سامسونگ بلاخره امروز پشتیبانی از پلاگین های حذف تبلیغات که به آنها adblock نیز می گویند را به مرورگر اندروید خود اضافه می کند. این کمپانی در حال عرضه آپدیت جدید برای مرورگر بوده که برای گوشی های سامسونگ از اندروید 5 به بالا در دسترس خواهد بود.

همانطور که قبلا ذکر شد، این ویژگی به حذف تبلیغات موجود در یک وبسایت می پردازد که در نتیجه باعث تسریع بخشیدن به بارگزاری صفحات وب می انجامد. همانطور که سامسونگ به آن اشاره کرده، با نصب این پلاگین ترافیک مصرفی نیز کاهش میابد، چرا که صفحات بدون تبلیغ بسیار سبک تر از صفحات دارای تبلیغات می باشند. البته باید در نظر داشت که این پلاگین ارائه شده توسط سامسونگ بوده که از قبل بر روی مرورگر نصب شده است، بنابراین استفاده از آن بر روی مرورگر های دیگر غیر ممکن می باشد.

اولین پلاگین adblock که برای مرورگر سامسونگ در دسترس قرار خواهد گرفت Adblock Fast نام داشته که به صورت رایگان برای نسخه کامپیوتری مرورگر های کروم و اوپرا نیز در دسترس می باشد. به گفته کمپانی Adblock Fast سرعت بارگزاری صفحات را تا 51 درصد تسریع می بخشد.

البته سامسونگ اولین کمپانی نیست که از این ویژگی در مرورگر خود استفاده می کند، ناگفتنی نماند اپل از ماه سپتامبر از پلاگین حذف تبلیغات در iOS رونمایی کرد. اما نکته جالت آن است که اکثر کاربران به جای استفاده از مرورگر پیشفرض اندروید از مروگر های ثالث مانند کروم، فایرفاکس، اوپرا و غیره استفاده می کنند. بنابراین باید دید آیا با اضافه کردن این ویژگی سامسونگ موفق به بازگرداندن کاربران به استفاده از مرورگر خود خواهد بود یا خیر.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط