دوشنبه، 29 شهریور ماه 1400

هواوی تیزری از دستگاهی قلمی برای رونمایی در MWC امسال قرار داده است

گرچه منتظر رونمایی از گوشی های زیادی در مراسم MWC امسال هستیم، هواوی گوشی دیگری را نیز در لیست انتظارات قرار داد و با توجه به تیزر این گوشی، باید منتظر یک گوشی قلم دار باشیم. این تیزر که در پروفایل توییتر مدیر عامل این شرکت یعنی Richard Yu قرار گرفته، دارای جمله "طراحی جدیدی برای تجارت" که توسط قلم نوشته شده بوده زیر آن تاریخ رونمایی از آن که همان MWC امسال هست ذکر شده. گرچه یک گوشی بزرگ همراه با قلم مورد پسند همگان قرار خواهد گرفت، گوشی قبلی هواوی که دارای قلم بود، یعنی Mate 8 همین چند ماه پیش عرضه گردید. بنابراین تیزر مذکور ممکن است مختص MateBook شایعه شده باشد.

نکته جالب این است که MateBook دستگاهی اندرویدی نیست، بلکه لپتاپی بر پایه ویندوز 10 بوده که تمرکز آن بر استفاده های تجاری می باشد. انتظار می رود این لپ تاپ دارای صفحه نمایش 12.9 اینچی و پردازنده اینتل باشد که با دیگر دستگاه های این شرکت متفاوت است. اما داشتن قلم محصول نشان می دهد این لپتاپ به عنوان تبلت نیز کار می کند که با این تفاصیل رقیب سری Surface Pro مایکروسافت نیز محسوب می شود. نسخه اندرویدی MateBook نیز قبلا شایعه شده اما احتمال به وقوع پیوستن آن کم است.

در سال های گذشته هواوی پیشرفت قابل ملاحظه ای داشته و تبدیل به یکی از برند های بزرگ گوشی سازی شده است. شاید این کمپانی قصد دارد پا به عرصه کامپیوتر نیز بگذارد و در آن نیز خودی نشان دهد که البته برای فهمیدن آن باید تا 21 فوریه صبر کرد. نظر شما در مورد این تبلت/لپتاپ احتمالی چیست؟ آیا می تواند با سری Surface مایکروسافت رقابت کند یا خیر؟

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط