دوشنبه، 29 شهریور ماه 1400

پایان دادن به مکالمات خسته کننده،با ساعت مچی ای که به شما هشدار می دهد

تعدادی  از دانشمندان از موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) دستگاهی اختراع کرده اند که  با قرار گرفتن بر روی مچ دست و با استفاده از هوش مصنوعی میتواند مکالمات را ارزیابی کند .

این دستگاه دارای سنسوری است که اطلاعات فیزیولوژیک مانند ضربان قلب، فشار خون، جریان خون، درجه حرارت بدن و حرکت را ارزیابی می کند،تیم MIT به طوری این دستگاه را طراحی کرده اند که اطلاعات احساسی را از طریق ضبط صدا، تجزیه و تحلیل مکالمات برآورد میکند و حالات روحی را با در نظر گرفتن سطح انرژی،واژگان استفاده شده در مکالمه ارزیابی میکند و سطح دقت آن 83% میباشد.

جدیدترین تکنولوژی ساعت های هوشمند
این دستگاه تن صدای شما را نیز ارزیابی میکند و برحسب شاد، غمگین و یا خنثی بودن آن را شناسایی میکند،و برخی از نسخه های آن می تواند خستگی افراد را نیز با نشانه های منفی مانند مکث، بی قراری و حالات بدن مانند قرار دادن دست بر روی صورت شناسایی کند.

این تیم میگوید در آینده مردم می توانند یک مربی هوشمند همراه داشته باشند که رفتار آنها را در برخوردهای اجتماعی شخصیشان قضاوت کند، در روابط اجتماعی برداشت اشتباه عواطف می تواند عواقب سنگینی داشته باشد به ویژه در موقعیت های کاری و حقوقی و مصاحبه های شغلی .

این وسیله پوشیدنی با استفاده از هوش مصنوعی می تواند برای افرادی که از اوتیسم و سندرم اسپرگر رنج می برند بسیار کمک کننده باشد.

mina misaghi

mina misaghi

  • بخش های مرتبط