دوشنبه، 29 شهریور ماه 1400

چگونه صفحه کلیدتان را بدون آسیب زدن به آن تمیز نمایید

این یک واقعیت شناخته شده است که دست انسان ها دارای آلودگی هایی است و طبیعی است که صفحه کلید با تماس مداوم با دست آلوده شود،بنابراین ضروری است که هر چند وقت آنرا تمیز نمایید،اما باید حواستان باشد که چگونه این کار را انجام دهید تا به کیبوردتان آسیب نزنید،و باید خیلی مراقب باشید که باعث شکستن دکمه های کیبردتان نشوید، گام اول این است که بدانید چه نوع صفحه کلیدی دارید.

تمیز کردن صفحه کلید

صفحه کلید لپ تاپ

این روزها بسیاری از افراد از لپ تاپ استفاده می کنند، و کیبورد اکثر لپ تاپ ها به صورت تخت طراحی شده است تا فضای کمتری را اشغال کند،اگر صفحه کلید تان فقط کمی گرد و خاک دارد ،می توانید با یک اسپری هوای فشرده آنرا از گرد و خاک پاک نمایید .

امااگر کیبور شما چرب شده است و میخواهید چربی آن را پاک کنید ، می توانید با استفاده از تکه ای پنبه آغشته به الکل آنرا تمیز نمایید ،اگر استفاده از الکل برای شما اذیت کننده است می توانید با دستمالی مرطوب و چند قطره مواد شوینده،چربی آن را بزدایید،اما پس از این کار لازم است صفحه کلیدتان را به سرعت خشک نمایید .

در صورتی که داخل صفحه کلید لبتابتان دوده گرفته است شما به ابزار خاصی نیاز دارید ، می توانید از چیزی شبیه به یک پیک گیتار استفاده کنید و دکمه ها را بیرون بیاورید ،اما توصیه می کنیم از ابزار های مخصوص اینکار استفاده شود ابزارهایی که نمونه های پلاستیکی و فلزی دارند و برای برداشتن کلیدهای کیبورد استفاده میشود.

کیبردتان را پاکیزه نگه داری کنید
صفحه کلید خارجی

صفحه کیبورد هایی که از طریق USB به سیستم متصل میشوند و یا با باتری کار می کنند را ابتدا باید از سیستم جدا کنید تا اگر جریان الکتریکی در آن وجود داشته باشد قطع شود ، زیرا بعضی از روش های پاک سازی ممکن است به صفحه کلیدتان صدمه بزند ، در این صفحه کلید ها هم اصولی که در موارد بالا گفته شد استفاده می شود : مانند استفاده از اسپری هوای فشرده و تمیز کردن کلیدها با الکل .

در صورتی که صفحه کلید شما انقدر کثیف است که با دستمال و الکل تمیز شدن آن امکان پذیر نیست و شما می توانید دکمه های کی بردتان را جدا کنید و در ظرف آب ولرم قرار دهید و با مسواک آنها را تمیز کنید، البته پیشنهاد می گردد برای جدا سازی دکمه ها از وسایل مخصوص اینکار استفاده کنید تا به صفحه کلیدتان آسیب نرسانید.

نظافت صفحه کلید رایانه

 

mina misaghi

mina misaghi

  • بخش های مرتبط