دوشنبه، 29 شهریور ماه 1400

کانسپت خودروی جدید تویوتا برای نسل آینده طراحی شده با هوش مصنوعی

به تازگی در نمایشگاهی در  لاس وگاس، نوادا ، خودروسازان چشم انداز اینده خود را برای حمل و نقل شخصی رونمایی کرده اند،و هر شرکت کانسپت آینده خود را ارائه داده است، کانسپت شرکت تویوتا با نامConcept-i  نیز ارائه داده است ،که نشان دهنده پیشرفت در تکنولوژی میباشد و آینده وسایل نقلیه را نشان میدهد.

کانسپت جدید  تویوتا برای خودروهای آینده
این کانسپت در مرکز طراحی تویوتا در کالیفرنیا طراحی شده است، که رانندگی با آن تجربه ای متفاوت می باشد،زیرا از هوش مصنوعی در طراحی آن استفاده شده است سیستم هوش مصنوعی یکپارچه می باشد که می‌تواند نیازهای افراد را پیش‌بینی کرده و زندگی روزانه را بهبود بخشد.

خودرو با هوش مصنوعی
برای این خودرو امکان انتخاب حالت رانندگی خودکار یا دستی وجود دارد، خودرو با راننده در تعامل است ، این تعامل در درجه اول از طریق A.I. اتفاق خواهد افتاد و عاملی که با نام YUI با راننده هم در خارج و در داخل ماشین در تعامل است. مثلا با نزدیک شدن راننده به ماشین کلمه سلام و خوش آمدگویی بر روی بدنه خودرو نمایش داده میشود، حتی این خودرو چشمک هم میزند و پیام های مختلف را با توجه به شرایط برای سرنشینان دارد،این خودرو دارای درهایی با مکانیزم قیچی است که بسیار زیبا می باشد.

خودروی خودکار تویوتا

فضای داخلی خودرو برای رانندگان و مسافران محیط معمولی نیست بلکه فضای داخلی  آن بسیار مدرن با رنگ بندی زیبا کار شده است ، و با توجه به بی سر صدا بودن خودرو سرنشینان در آرامش به سر میبرند، در داخل خودرو هیچ صفحه نمایشی در مرکز داشبورد وجود ندارد بلکه ، به جای آن نمایش اطلاعات مورد نیاز از طریق انواع رابط، از جمله تصاویر هولوگرافیک، صدا، ارتعاش و نور ارائه شده است.

تکنولوژی جدید در خودروهای جدید

mina misaghi

mina misaghi

  • بخش های مرتبط