جمعه، 15 مرداد ماه 1400

گوشی هوشمند YotaPhone 2 با دو صفحه نمایش ماه دسامبر به بازار خواهد آمد

YotaPhone را به یاد می آورید، گوشی تلفن دوصفحه ای، با یک صفحه نمایش LCD در یک سمت و یک صفحه نمایش e-ink در سمت دیگرِ آن؟ شرکت Yota روسیه در ماه فوریه ی سال 2014 خبر از ساخت جانشین آن، YotaPhone 2، داده بود اما اکنون بالاخره تاریخ عرضه ی این گوشی مشخص شده، یعنی دسامبر 2014. 

گرچه وب سایت این شرکت در حال حاضر فقط چهارچوب زمانی مزبور و یک تصویر از این گوشی را به نمایش گذاشته، اما سایت Android police اطلاعات بیشتری درباره ی این گوشی ارائه کرده است. 

یوتا فون 2 باید در ماه دسامبر به قیمت 33000 روبل یا حدود 610 دلار در 20 کشور اروپایی به بازار عرضه شود. این گوشی دارای یک صفحه نمایش AMOLED پنج اینچی در یک طرف و یک صفحه نمایش لمسی e-ink 4.7 اینچی در طرف دیگر است. سایر مشخصات قابل توجه این گوشی عبارتند از یک پردازشگر Snapdragon 800، دوربین پشتی 8 مگاپیکسلی و 32GB حافظه.

و اگرچه تاریخ دقیق عرضه ی این گوشی اعلام نشده، این شرکت اولین فروشگاه اصلی YotaPhone خود را در روز 3 دسامبر در لندن افتتاح خواهد کرد، و احتمالاً گوشی یوتافون 2 در آن موجود خواهد بود. 

گرچه یوتافون اصلی گوشی بسیار جالبی بود، اما نقصهایی داشت - جز یک نوار خیلی کوچک در پایین صفحه ی e-ink، بقیه ی قسمتهای آن به تماس دست حساس نبود؛ نرم افزار آن لایه لایه بود و برخی از طراحی های آن نظیر محل قرار گرفتن دوربین پشتی در گوشه ی پایین سمت چپ، چندان مطلوب نبود. 

یوتافون 2 وعده داده که اکثر این عیبها و مشکلات را برطرف میکند. اگر یوتا بتواند نرم افزار خود را اصلاح کند، این گوشی یکی از مهیج ترین گوشی های سال خواهد بود.