یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

گوگل به زودی سرویس پیکاسا را متوقف خواهد کرد

احتمالا همگان فکر رسیدن این روز را کرده بودند و بلاخره امروز فرا رسید. گوگل به تازگی اعلام کرد سرویس پیکاسای خود را جمع خواهد کرد. برای کسانی که با این سرویس آشنا نیستند باید گفت پیکاسا از سال 2004 سرویس عکاسی گوگل بوده و دارای یک سایت برای ذخیره عکس های کاربران در آن می باشد. از زمانی که گوگل نسخه های جدید این برنامه را منتشر نکرد، کاربران می دانستند بلاخره روزی این سرویس جمع آوری خواهد شد و تنها زمان آن معلوم نبود.

خب حال کاربران پیکاسا باید چه کار کنند؟ گوگل تمامی فایل های ذخیره شده کاربران در این سرویس را به Google Photos انتقال داده است، سرویسی پیشرفته تر و جوان تر گوگل در همین زمینه. البته جمع آوری پیکاسا بی دلیل هم نیست، چرا که این کمپانی به جای تقسیم کاربران خود بین دو سرویس مشابه، خواهان تمرکز بر روی یک سرویس اما بر روی دو پلتفرم کامپیوتر و موبایل می باشد. بنابراین اگر تا به حال از پیکاسا استفاده می کردید، کافیست برنامه گوگل Photos را نصب کنید، چرا که گوگل از قبل فایل های شما را انتقال داده است. با استفاده از این برنامه می توانید عکس ها و ویدیو های خود را دانلود، مرتب و به اشتراک بگذارید، البته گوگل برای افرادی که با این سرویس میانه خوبی ندارند فضای دیگری طراحی کرده تا به آلبوم های پیکاسای خود دسترسی داشته باشند اما در آنجا افراد قادر به ایجاد، مرتب سازی و ویرایش آلبوم ها نخواهند بود.

تمامی این اتفاقات به زودی رخ خواهند داد اما نه امروز، به گفته گوگل این تغییرات از اول مِی امسال اعمال خواهند شد. این کمپانی همچنین اعلام کرد از 15 مِی از برنامه پیکاسا برای کامپیوتر پشتیبانی نکرده و دیگر خبری از آپدیت جدید نیست. برای دانلود برنامه گوگل Photos از فروشگاه گوگل پلی، به اینجا مراجعه نمایید.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط