یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

گوگل در حال کار بر روی عینک واقعیت مجازی جدید و پیشرفته تر خود می باشد

همانطور که می دانید عینک واقعیت مجازی فعلی گوگل Cardboard نام داشته که ساختار بیرونی آن را مقوا تشکیل می دهد، اما طبق گزارشات خبرگزاری The Financial Times، این کمپانی قصد داشته عینکی با سازگاری و ویژگی های بیشتری را عرضه کند که بیشتر به عینک سامسونگ یعنی Gear VR نزدیک است. البته طبق شایعات این عینک از سیستم عامل Android VR استفاده خواهد کرد.

گرچه این گزارشات تایید نشده اند، طبق آنها، مانند Cardboard فعلی، عینک ذکر شده از انواع وسیعی از گوشی ها پشتیبانی خواهد کرد اما درست برعکس Cardboard که از دو لنز پلاستیکی و مقوا ساخته شده، این عینک از سنسور ها و لنز های بهتری تشکیل می شود و تقریبا حداکثر پردازش گوشی را به کار گرفته اما کل ویژگی های آن متکی بر گوشی نخواهد بود. هنوز تاریخ دقیق افشای این عینک توسط گوگل مشخص نشده اما انتظار می رود در کنفرانس Google I/O امسال از آن رونمایی شود. به گزارش TFT این هدست واقعیت مجازی گوگل به احتمال زیاد در ماه سپتامبر امسال عرضه خواهد شد.

یکی از شایعات داغ مرتبط با این هدست، سیستم عامل آن می باشد، چرا که اگر واقعیت داشته باشد، Android VR اولین سیستم عامل مختص واقعیت مجازی خواهد بود.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط