جمعه، 15 مرداد ماه 1400

گوگل در پی عرضه گوشی جدید سری Android One به نام لاوا می باشد

به نظر می رسد گوگل تصمیم به دادن شانسی دیگر به سری گوشی های Android One گرفته است. این کمپانی در حال کار کردن بر روی نسل جدید گوشی های Android One می باشد که به زودی در هند به فروش خواهد رسید. به گزارش Wall Street Journal گوگل در پی عرضه ی گوشی هوشمند جدید این نسل به نام لاوا در بازار هند در چند ماه آینده می باشد که طبیعتا هند اولین کشور برای شروع عرضه ی گوشی های اندروید وان می باشد.

در حالی که جزئیاتی از گوشی لاوا در دسترس نیست، به نظر می رسد گوگل در حال برطرف کردن مشکلاتیست که باعث ترد شدن این سری گوشی می باشد. برای کسانی که نمی دانند باید گفت سری گوشی اندروید وان سری ارزان گوشی های Nexus می باشد که همانند این سری، گوشی های اندروید وان از همکاری برند های گوشی سازی با خود گوگل شکل گرفته اند اما بر عکس آن از قیمت پایینتر و ویژگی های کمتری برخوردار است.

اساسا هدف از ساخت گوشی های اندروید وان پر کردن بازار کشور هایی مانند هند است که در آنها گوشی های ارزان قیمت محبوب تر از گوشی های گران می باشند. اما این برنامه ی گوگل با استقبال زیادی از جانب کمپانی های گوشی سازی مواجه نشد، چرا که گوگل به شرطی با کمپانی ای برای ساخت گوشی اندروید وان همکاری خواهد کرد که خود گوگل سخت افزار گوشی مورد نظر را انتخاب کند! بنابراین این کمپانی ها با محدودیت هایی روبرو بودند که در پی آن اکثر گوشی های اندروید وان از سخت افزار مشابهی برخوردار می شوند که مورد علاقه ی کمپانی های گوشی سازی نمی باشد.

طبق گزارشات شرکت تحقیقاتی Wall Street Journal به نام Counterpoint، گوگل در اولین سال عرضه ی 3 گوشی اول اندروید وان در هند تنها 1.2 میلیون دستگاه فروخت که بسیار ناامید کننده می باشد، به همین دلیل گوگل قصد دارد با عرضه ی سری جدید این گوشی ها این ضعف را برطرف کند.

در پی همین ماجرا از این پس گوگل گزینه های بیشتری را در اختیار شرکت های گوشی سازی طرف قرارداد این پلن می گذارد. برای مثال این شرکت ها می توانند از هر کجا به دلخواه خود قطعات را تهیه کنند و با قیمت دلخواه بفروشند. همانطور که گفته شد هنوز اطلاعاتی از گوشی لاوا در اختیار نیست اما به نظر می رسد گوگل خواب هایی را برای برنامه اندروید وان خود دیده است!

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط