یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

گوگل گلس (Google Glass) برای افزایش بهره وری کمپانی بوئینگ استفاده می شود.

 

با این که از صنعت سرگرمی و بازی چند رسانه ای به عنوان مقصد اصلی فناوری واقعیت مجازی و محتوای ارزش افزوده یاد می شود، اما فراموش نکنید که در قسمت کاری و صنایع حرفه ای نیز گجت های مجهز به این فناوری نظیر عینک هوشمند " Google Glass " می توانند حرف های زیادی برای گفتن داشته باشند.

به طور مثال زمانی که شما نیاز به اتصال یک قطعه جدید به سیستم لوله کشی خانه ی خود را داشته باشید. به جای اینکه نیاز باشد دستورالعمل های متنی نامفهوم را بخوانید کافی است این عینک را به چشم خود بزنید و مرحله به مرحله و به صورت کاملاً واقعی مشاهده کنید که باید چه کارهایی را انجام دهید.

یکی از کمپانی هایی که به صورت گسترده خواستار به کارگیری این فناوری است کمپانی هواپیماسازی بوئینگ می باشد. بخش سیم کشی ها و محافظت از سیم های مختلفی که وارد هواپیماها می شود به شدت می تواند با استفاده از گوگل گلس متحول شود و کارمندان و تکنسین های این بخش قادر خواهند بود سرعت و دقت کار خود را بسیار بالا ببرند. این بخش شامل ده ها سیم مختلف که هر کدام طراحی و قابلیت های مخصوص خود می باشد که بدون وجود یک راهنمای کامل هیچ کدام از کارمندان نمی توانند آنها را به درستی متصل نمایند.

با استفاده از این عینک هوشمند می توان از محیط سیم کشی و سیستم محافظتی اسکن گرفت و توسط نرم افزار skylight تمام سیم ها را شناسایی کرده و به صورت محتوای ارزش افزوده به آن کارمند نشان دهد.

مهدی لو

مهدی لو

  • بخش های مرتبط