جمعه، 15 مرداد ماه 1400

Activision سازنده بازی Candy Crush را با قیمت 5.9 میلیارد دلار خریداری کرد

به تازگی شرکت Activision از خریداری سازنده ی بازی Candy Crush یعنی استدیوی King Digital Entertainment به قیمت 5.9 میلیارد دلار رونمایی کرد.

با اینحال که قیمت این معامله در مقایسه با خریداری WhatsApp توسط فیسبوک زیاد نیست اما در صنعت بازی سازی همچنان یکی از بزرگترین خریداری ها به حساب می آید.

اما اگر در مود مقایسه هستید، بگذارید یادآوری کنیم که فیسبوک Oculus VR را به قیمت 2 میلیارد دلار، آمازون Twitch را 970 میلیون دلار و مایکروسافت سری بازی MineCraft را به قیمت 2.5 میلیارد دلار خریداری کرد.
پس در مقایسه خریداری Candy Crush با ماینکرفت، قیمت این خریداری بیشتر می باشد.
Activision Blizzard که یکی از شرکت های تابع ABC Partners C.V می باشد قرار است تمامی سهم های شرکت King Digital Entertainment را خریداری کند که قیمت هر یک از این سهم ها 18 دلار بوده و در کل قیمتی بالغ بر 5.9 میلیارد دلار را تشکیل می دهد. این خریداری تا بهار 2016 کامل خواهد شد.

Activision توقع داشته تا با خریداری این بازی موقعیتش در صنعت بازی سازی پیشرفت چشم گیری داشته باشد. البته حق هم دارد! چرا که بازی Candy Crush Saga با بیش از 100 میلیون مرتبه دانلود از فروشگاه گوگل استور، جز 3 برنامه ی محبوب اندروید می باشد که اولی آن فیسبوک و دومی WhatsApp می باشد.

در اوایل Candy Crush به عنوان یک بازی فیسبوکی ارائه شد اما سازنده آن با علاقه ی زیاد طرفداران مواجه شده و تصمیم به عرضه ی آن بر روی گوشی گرفت و حال جز 5 بازی پرفروش موبایلی آمریکا می باشد.
آقای Bobby Kotick مدیر عامل Activision Blizzard در بیانیه ای اعلام کرد: جمع درآمد ها و سود ها جا پای ما را به عنوان بزرگترین و پردرآمد ترین کمپانی مستقل در صنعت بازی سازی محکم می کند. با بیش از 500 میلیون کاربر فعال ماهانه، پتانسیل ما برای پیدا کردن علاقه مندان در اطراف دنیا بیشتر از هر زمان دیگری در گذشته می شود.

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط