یکشنبه، 3 مرداد ماه 1400

Spotify این هفته سرویس ویدیویی خود را افتتاح خواهد کرد

به گزارش وال استریت جورنال، Spotify در حال اضافه کردن محتوای ویدیویی به برنامه اندرویدی خود در این هفته می باشد که البته شاهد رسیدن این آپدیت به iOS تا اواخر هفته ی بعدی خواهیم بود. البته مِی سال پی بود که Spotify از این که می خواهد راهش را به دنیای ویدیو نیز بگشاید رونمایی کرد اما به نظر می رسد این ماجرا سر درازی دارد، چرا که از آن موقع این کمپانی در حال تست مرحله آزمایشی محتوای تحت گوشی خود در چهار بازار بزرگ یعنی آمریکا، بریتانیا، آلمان و سوئد بود تا این که در نهایت نایب رئیس این شرکت Shiva Rajaraman به خبرگزاری WSJ گفت این کمپانی مرحله تست را پشت سر گذاشته است.

هنوز دقیق معلوم نیست چجور محتوایی قرار است در افتتاح محتوای ویدیویی در دسترس قرار گیرد اما سال گذشته Spotify از BBC، Comedy Central، ESPN، MTV و Vice News به عنوان شرکای خود نام برد. به گفته ی WSJ این ویدیو ها اغلب شامل کلیپ های کوتاه و برنامه های Jimmy Kimmel Live و سری ویدیو های Epic Rap Battles ستودیوی Marker Studios می باشد. به گفته ی Shiva Rajaraman، اسپاتیفای از شرکای محتوایی خود خواسته تا محتوای خود را برای سرویس موزیک طبقه بندی کنند سپس خود app این ویدیو هارا در دسته هایی مانند 'اخبار هفته' و 'کلیپ های خنده دار برای ناهار' طبقه بندی می کند.

البته یکی از مشکلات اصلی این کمپانی تعداد کاربر زیاد (75 میلیون در سراسر دنیا که 20 میلیون آنها پولی را پرداخت کرده اند) بوده که در صورت مشاهده ویدیو ترافیک زیادی را برای Spotify رقم خواهند زد. به گفته ی Rajaraman: "مشخصا اکثر کاربران ما طرفدار موزیک بوده و همه آنها علاقه ای به مشاهده ویدیو ندارند. بنابراین نیازی به سخت گیری ای بر این موضوع نیست."

گرچه Spotify به شرکای خود برای ارسال محتوا تحت لیسانس آنها مبلقی را پرداخت می کند، ویدیو ها بدون هیچ گونه تبلیغی پخش خواهند شد. Rajaraman می گوید محتوای ویدیویی درباره دادن آن چیزیست که طرفداران موزیک می خواهند." برای کمپانی نیز که از این سرویس پولی در نخواهد آورد ارائه این سرویس مشکل زا نخواهد بود. وی افزود: ما کسب درآمد خوبی داشته و این سرویس فقط به قصد ارائه خدمات می باشد."

تیم پشتیبانی سایت

تیم پشتیبانی سایت

  • بخش های مرتبط